Co tu znajdziesz

środa, 25 marca 2015

II Śląski Potańc Folkowy

No i stało się! Po dłuuugiej przerwie od świetnego I Śląskiego Potańcu, wreszcie się działo! Tańcowaliśmy w Klubie Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych MARCHOŁT w Katowicach, z czeskim piwkiem, dobrą drewnianą podłogą i z balonikami, uroczo przywodzącymi na myśl prawdziwe wiejskie potańce! Jak to powiedział jeden Pan - różne rzeczy się tu już działy, ale takich tańców to jeszcze nie widziałem. HA! Mnie to jak zawsze męczy, że akurat w naszym kraju tradycyjne tańce odeszły w zapomnienie, szkoda mi tego i cieszę się, że do tego teraz wracamy. 

Podziękowania dla Karo i Ola, żeśmy to razem popchnęli do przodu i się za to razem wzięli! Dzięki moi mili! Fajnie się z Wami dogadywało (nawet na linii Gli-Istanbuł!)! Lubię z Wami! A Ewelinie za piękny kolorowy plakat! 

Podziękowania dla niezawodnej Kapeli na Krzywych Dźwiękach, która przygrywała nam od zimy do wiosny (którą powitaliśmy punktualnie o 23:45!), uczyła nas co zrobić z nogami i rękami, żeby to jakoś wyglądało i prowadziła cały nasz potańc! Dzię - ku - je - my! (oklaski!) 

Jeszcze nigdy nie dostaliśmy tylu oklasków! - powiedzieli! I tu podziękowania dla wszystkich tańczących, śpiewających, klaszczących, dżemujących i towarzyszących, bo atmosfera była wspaniała i iście zabawowa! Dzięki za wspólne wywijanie na parkiecie! Dzięki Marta, za umiędzynarodowienie imprezy i dzielne tłumaczenie! II Śląski Potańc Folkowy uważa się za udany!

Do następnego wywijania! Śląsk Folkowy <3! 

1 komentarz:

Izaraj R. pisze...

Przeżyłam kiedyś podobną potańcówke w Lublinie, do dziś wspominam tą energię, ten tan...:)